Sindikat državnih organov Slovenije - SDOS in sindikat Fides javno izražata podporo in zahtevata odgovornost vlade

V sredo, 29. maja 2024, so se predstavniki SDOS in sindikata Fides zbrali na skupnem srečanju, da bi izkazali medsebojno podporo v svojih stavkovnih aktivnostih. Ta izraz solidarnosti predstavlja pomemben korak naprej v naši skupni borbi za boljše delovne pogoje in pravičnost na vseh področjih javnega sektorja. Cilj srečanja je bil predvsem izmenjava izkušenj in podpora nadaljnim aktivnostim pri zagotovitvi boljših delovnih pogojev ter boljšega plačila. Pogajanja z vlado so do sedaj bila zaznamovana z zavajanjem, zakonskimi omejitvami stavke in neresnimi pristopi s strani vlade, kar oba sindikata označujeta za nesprejemljivo.

Celotno sporočilo za javnost si lahko preberete v priponki.

Kaj Fides zagotavlja članom

18/07/2024

V sindikatu Fides podpiramo javno pismo, ki ga je podpisalo in tudi nam poslalo več kot 100 slovenskih zobozdravnic in zobozdravnikov. Pred očmi nam razpada celoten javno zdravstveni sistem in...