20.oktober 2017 - Akcijski dan evropskih zdravnikov (Action day)

Evropska federacija zdravniških sindikatov (FEMS, www.fems.net) je 20. oktober 2017 razglasila za akcijski dan evropskih zdravnikov (Action Day) s sloganom »LET'S DEFEND EVERYBODY'S HEALTH«. Slovenska verzija plakata je objavljena s sloganom: »ZAVARUJMO ZDRAVJE VSEH«.

Zdravniki v vseh državah, članicah FEMS-a si prizadevamo, da bi bilo zdravje dostopno vsem, pri čemer opozarjamo, da mora vsak od nas najprej poskrbeti, da škodljive vplive na svoje zdravje zmanjša na minimum. Zdravniški sindikati opozarjamo, da se morajo vzpostaviti pogoji za zdravo življenje prebivalstva in za normalno delo zdravnikov.

Akcija bo, razen v Sloveniji, potekala na Portugalskem, Nizozemskem, Hrvaškem, Poljskem, v Španiji, Franciji, Italiji, Belgiji, Avstriji, Romuniji, Bolgariji, na severnem delu Cipra in v evropskem delu Turčije.

Konrad Kuštrin dr.med.

Kaj Fides zagotavlja članom

04/07/2018

Prek Evropske federacije zdravniških sindikatov (FEMS) smo prejeli obvestilo, da so v Romuniji z novim zakonom o proračunu dvignili zdravniške plače za 100%. Dvig ima takojšnji učinek, plače pa...